Distanční výuka pro předškoláky 3.týden

Pondělí 15.3.2021

Ahoj kamarádi!

Týden nám utekl jako voda. Doufám, že máš všechny úkoly splněné, abychom se mohli pustit do dalších.

Jestlipak si vzpomeneš, kdo nebo je to Morena? (lidé jí říkají Smrtka, Morana, Mořena…). Minulý rok na jaře už jsme si o ní povídali… Je to symbol zimy. Lidé se dříve zimy báli, aby měli dostatek dřeva, aby měli dost jídla. My si ji můžeme představit jako zimní vílu, které se nechce odejít a přenechat vládu jarní víle. To ale vůbec neznamená, že by byla zima zlá. Zima není zlá, příroda ji potřebuje (odpočinek přírody), jen se jí nechce odejít. Máme před sebou „Smrtnou“ neděli, což je předposlední neděle před Velikonocemi. V tento den lidé vytvořili slaměnou postavu (Morenu) oblečenou do ženských šatů a ozdobenou různými stužkami, hadříky nebo náhrdelníky z vyfouklých vajec. Tuto slaměnou vyparáděnou postavu pak hodil průvod děvčat a chlapců za vsí do potoka. Takto se rozloučili se zimou a přivolali jaro. Prohlédni si obrázky níže. Zkus se zeptat babičky nebo dědečka, jestli tuto tradici znají a pokud ne, zkus jim to vysvětlit.

 

Jaro už nám pomalu ťuká na vrátka. Tento týden je posledním zimním týdnem a v sobotu 20.3. už nám opravdu začíná jaro. Vzpomeneš si ještě na další roční období?  A které měsíce do těchto období patří? Jak se jmenuje část dne, kdy přijdeš do školky? Jak se jmenuje část dne, kdy máme oběd a kdy jdete spát? Víš, co se děje venku v tomto ročním období? Příroda se pomalu probouzí k životu. Můžeš se podívat na krátké video a připomenout si, jaká krása nás na jaře opět čeká. Po shlédnutí prvního videa si zkus říct, co všechno bylo ve videu ukázáno. (alespoň 6 věcí)

https://www.youtube.com/watch?v=AwVlIIigwFc

https://www.youtube.com/watch?v=4CKsQgqVoWY

V tomto týdnu slaví jeden náš kamarád narozeniny. Který? Uhodneš hned, jakmile ti napovím, že je to nejlepší kamarád Štěpánka. Jeho jméno začíná na P. Tento kamarád slaví narozeniny přesně ve čtvrtek. Co myslíš? Má kamarád narozeniny na jaře nebo ještě v zimě? Připomínám, že jaro začíná až v sobotu.

*Zábavná pohybová rozcvička
K této rozcvičce budete potřebovat hrací kostku. Zde je seznam cviků na tento týden. Cviky 2. 1-6   Cviky 2. 7-12  Je jich celkem 12. Každý cvik má své číselné označení. Na kole štěstí si vytočíte číslo cviku a poté hodíte hrací kostkou kolikrát máte cvik zopakovat. S rodičem se můžete střídat a nebo cvičit spolu zároveň. Rozcvičku můžete opakovat klidně každý den.
Kolo štěstí: https://cs.piliapp.com/random/wheel/

Dnešní úkoly:

Grafomotrika- horní a dolní oblouk
149_21—grafomotorika

Řeč- tvorba protikladů
149_22—rec

Úterý 16.3.2021

*Otevři si obrázek z odkazu níže („Co se děje v trávě“). Máma nebo táta ti budou slovně popisovat nějakou věc z obrázku. (např. je to žluté, kulaté a hřeje to- sluníčko) Ty budeš hádat, který obrázek rodič myslí, řekneš správný název a určíš, jestli věc patří k jaru a nebo k jinému ročnímu období.

co se deje na jaře oprava

Dnešní úkoly:
Sluchová analýza- syntéza: hláskování slov
149_23—sluchova-analyza-synteza
Zraková diferenciace: reverzní dvojice
149_24—zrakova-diferenciace

Středa 17.3.2021

*Zraková paměť – Hra „Kdo chybí mezi ptáčky?“
Podívej se na „Hlavní kartu“  Hlavní karta  a zapamtuj si jaké barvy ptáčků na obrázku jsou. Až si všechny ptáčky zapamatuješ otevři si tento list. List 1.
V každém rámečku vždycky chybí jeden ptáček. Řekni jaká barva ptáčka chybí. Pak si otevři tento list. List 2.
Zde už chybí vždy dva ptáčci. Opět řekni, jaké barvy ptáčků v každém rámečku chybí.

Dnešní úkoly:
Matematické představy: méně/více/stejně při odlišné velikosti prvků
149_25—matematicke-predstavy
Grafomotorika: kličky
149_26—grafomotorika

Čtvrtek 18.3.2021

*Pokud máte doma tiskárnu, vytiskni si tento PL Kytka-geo.tvary, kde budeš vybarvovat kytičku dle zadání. Pokud tiskárnu nemáte, na papír nakresli celkem 10 květů a vybarvi je tak, aby žádná z kytiček neměla stejnou barvu. Hotový úkol založ do své složky.

Dnešní úkoly:
Řeč: tvorba nadřazených pojmů
149_27—rec
Vnímání času: seřadit obrázky podle posloupnosti
149_28—vnimani-casu

Pátek 19.3.2021

*Kvíz-obrázková slova
Otevři si obrázek „Kvíz- obrázková slova“ a zkus společně s mámou nebo tátou skládat slova. Rodič vždy přečte písmena a ty slovo doplníš tak, že správně pojmenuješ věc na obrázku.

Dnešní úkoly:
Sluchová paměť: zopakovat větu
149_29—sluchova-pamet
Matematické představy: třídění
149_30—matematicke-predstavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *